Четвер ,21.2.2019
Banner

Інтернет-часопис

ОСТАННІ НОВИНИ
Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
Головна » 2018 » Березень » 11 » Андрій КУЛИКОВ: «СЕРЕД УСІЄЇ НЕПРАВДИВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ХОЧЕТЬСЯ ЧОГОСЬ СВІТЛОГО»

16:42
Андрій КУЛИКОВ: «СЕРЕД УСІЄЇ НЕПРАВДИВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ХОЧЕТЬСЯ ЧОГОСЬ СВІТЛОГО»


Національна журналістська премія «Media etc.» спільно з Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА 1 березня представили медіадиспут «Сучасні медіа: тенденції, популярність і боротьба з фейками». Не тільки фахові медійники, а й студенти-журналісти першого курсу Вінницького педуніверситету взяли участь у заході, спікером якого став відомий журналіст Андрій Куликов.

Спираючись на досвід роботи у ЗМІ, медійник зміг детально роз’яснити причини та наслідки впливу фейкових новин на суспільство, керуючись діяльністю економічних, політичних, культурних сфер громадської діяльності: «Неправдиві новини не є чимось новим. Перед Вами людина, яка робила несправжні новини, яка була жертвою неправдивих новин. Це відбувалося тоді, коли працював у виданні, що підпорядковувалося радянській зовнішньополітичній пропаганді». Як приклад, було наведено отруєння 3 Президента України Віктора Ющенка, висвітлення новин у період Євромайдану, відкриття Петром Порошенком концерту Олега Винника у Вінниці. Не оминули й закордонні варіанти фальсифікації інформації, зокрема публікації про школяра Джо, який вживав наркотичні засоби (газета «The Washington Post» 1980 року, що отримала Пулітцерівську премію).

Усі присутні мали змогу подискутувати на різні гострі теми сучасного суспільства та спільно знайти вирішення проблеми фейкових новин у системі українських ЗМІ. На завершення організатори додали: «Сьогодні пересічним явищем стало поширення неправдивих новин. Враховуючи наближення виборчих перегонів, такої замовної та неправдивої інформації ставатиме все більше. Ситуація ускладнюється тим, що її поширюють лідери думок у соціальних мережах. Таким чином фейкова інформація часто стає вірусним контентом. Протидіяти цьому можна, навчивши українців, особливо тих людей, які мають велику кількість підписників, розрізняти неправдиву інформацію, зупиняти та протидіяти фейковим новинам, критично мислити, оцінюючи інформацію».

Софія МАТВІЮК


Категорія: Майстер-клас | Переглядів: 87 | Додав: Gandziuk | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0

Ім`я *:
Email *:
Код *:


Головне Меню

Рубрикація
Із потоку новин
Культура
Обличчя
Дозвілля
Майстер-клас
Місто
Таїна фаху
Витоки
Потаємне
Слушна думка
77 чудес університету
Паралельний світ
Експрес-опитування
Дзеркальце моє, скажи...
Гумор
Різне
Стоп-кадр
Музика
Література
Вірші з шухляди
Позиція
Актуально
Спортивний щоденник
Життя зблизька

Друзі сайту

ПошукПогода у ВінниціОпитування

ВАШЕ УЛЮБЛЕНЕ МІСЦЕ ДЛЯ ПРОГУЛЯНОК У ВІННИЦІ:

Всего ответов: 15


Архів матеріалів

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0