ОСТАННІ НОВИНИ |
Назва видання: Вінницька обласна молодіжна газета «Студентська територія»
Місто: Вінниця
Вид видання: Інтернет-видання
Засновники: В.Г. Данилюк, колектив редакції
Дата заснування видання: листопад 2006 р.
Видавець: ТОВ "Видавництво-друкарня "Діло"
Реєстраційний номер та дата державної реєстрації: серія ВЦ № 891-249-Р від 12.11.2013 р.
Передплатний індекс: 86158
Цільова спрямованість: інформаційна
Цільова аудиторія: студентська молодь
Регіон розповсюдження: Вінницька область
Постійні рубрики: «Із потоку новин», «Знайомство зблизька», «Пишаємося», «Ровесники», «Учительський портрет», «Інтерв’ю за лаштунками», «Відкрите суспільство», «Закрита зона», «Між нами, дівчатами…», «Тільки жінка», «Експрес-опитування», «Від сесії – до сесії…», «Про особисте», «Крізь простір», «Світ моїх захоплень», «Потаємне», «Студентська родина», «Спорт-тайм», «Спортивний щоденник», «Студентський ярмарок», «Я так думаю…», «Життя, як воно є…», «Салон мистецтв», «Майстер-клас», «Стоп-кадр», «Фотофакт», літературний додаток «Ліра»
Мова видання: українська
Періодичність виходу: щоденне оновлення
Кількість номерів на 2016 рік: -
Тираж: -
Шеф-редактор: Віталій ГАНДЗЮК
Склад редколегії:
редактор Ірина БОГАЧУК
заступник редактора Вікторія СЕРГЄЄВА
літературний редактор Володимир Каленич
відповідальний секретар Вікторія БОДНАР
коректор Олександр КОНКОЛ
фотокореспондент Марина СЕРБІНОВИЧ
верстка і дизайн Артем МАЦІПУРА
веб-підтримка Віталій ГАНДЗЮК
Адреса редакції:
Контактний телефон: 067-97-417-52
Інтернет-сайт: http://st-gazeta.at.ua/
Е-mail: stgazeta@i.ua
Редакція може публікувати в порядку обговорення статті, не поділяючи точку зору автора.
Редакція залишає за собою право редагувати та скорочувати текст. Рукописи не рецензуються і не повертаються.
Автори опублікованих матеріалів відповідають за добір і точність наведених фактів і даних, інших відомостей.
За зміст реклами відповідають рекламодавці.
Передрук без погодження з редакцією «Студентської території» не дозволяється.
Віддруковано у друкарні ТОВ «Регіна ЛТД», м. Вінниця, вул. Пугачова, 1, тел. (0432) 69-47-62, е-mail: druk33@ukr.net
Досягнення колективу редакції:
2007 рік. Подяка ректора університету за всебічне висвітлення життя молоді, вагомий внесок у справу формування у студентів соціальної активності та з нагоди Міжнародного дня студента;
2009 рік. Друге місце у номінації «Студентська преса України» на П’ятій Всеукраїнській виставці газетних видань молоді «Молодіжний акцент» у м. Запоріжжі;
2010 рік. Перше місце у номінації «Студентська преса України» на Шостій Всеукраїнській виставці газетних видань молоді «Молодіжний акцент» у м. Запоріжжі.
2011 рік. Перше місце у номінації «Студентська преса України» на Сьомій Всеукраїнській виставці газетних видань молоді «Молодіжний акцент» у м. Запоріжжі.
2013 рік. Друге місце у номінації "Студентська преса України" на Восьмій Всеукраїнській виставці газетних видань молоді "Молодіжний акцент" у м. Запоріжжі.
Газета «Студентська територія»
на комунікаційній ОРБІТІ
Університет – це цілий всесвіт зі своїми правилами, звичаями і перипетіями. Він весь час перебуває у безперервному русі, запалюючи щохвилини нові зорі, обертаючи планети і формуючи галактики. Це великий механізм, що живе одним життям.
Близько семи років тому у всесвіті під назвою Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського народилася маленька планета, яка впевнено курсує комунікаційною орбітою.
Створене в 2006 році корпоративне молодіжне розважально-інформаційне видання «Студентська територія» поклало початок формуванню нового покоління досвідчених мас-медійників. Саме завдяки роботі студентів напряму підготовки «Журналістика» педагогічний університет сьогодні має змогу всебічно демонструвати усі грані бурхливого життя активної молоді.
Творці цього видання, окрім викладу головних новин, аналізу фактів, надання офіційного погляду керівництва ВНЗ, всебічно висвітлюють життєвий ритм, не відкриті досі широкому загалу цікаві сторінки із життя викладачів, потаємний світ захоплень, дозвілля, проблеми й перемоги ровесників, історії кохання, поезію та прозу студентських буднів. Уся інформація на сторінках часопису подається з глибоким усвідомленням, враховуючи свободу слова та ініціативу у виборі тем, а прагнення уникати «попсовості» та «бульварності» просуває видання на новий професійний рівень.
«Студентська територія» виходить один раз на місяць загальним обсягом 8 сторінок формату А3 і тиражем 2000 примірників. 1,4,5 та 8 сторінки видання повнокольорові, решта – чорно-білі. Розміщення матеріалів у газеті мають своєрідну структуру. Так, перша сторінка вміщує в себе найголовніший матеріал номера та анонси цікавих публікацій. В колонтитулі знаходиться логотип видання, а в правому верхньому куті – своєрідний поетичний епіграф до номера. Важливість і актуальність публікації, яка друкується на першій шпальті, визначається основною ідеєю часопису «Читай про себе! Читай своє!» Тому тут мають місце рубрики «Ровесники», «Знай наших», «Учительський портрет», «Відомі випускники», які презентуються в жанрі портретного нарису. На цій же сторінці у виносках вказуються проілюстровані назви окремих публікацій. Друга сторінка – інформаційна. Саме тут можна дізнатися про події, що відбулися в університеті впродовж місяця. Рубрика «Із потоку новин» складається із заміток. Розширені замітки та звіти з ілюстраціями подаються в рубриках «Актуально», «Пишаємося», «Урочистості», «Із перших вуст», «Театральні підмостки», «Народ скаже, як зав’яже», «Добра звістка», «Науковий потенціал», «Цілком серйозно», «Час диктує» та інші. У підвалі рубрика «Спортивний щоденник» розповідає про досягнення та перемоги наших студентів у різноманітних видах спорту. Відштовхуючись від другої інформаційної сторінки, що подає найважливіші новини університету, третя шпальта пропонує читачам дізнатися актуальні події з міста, учасниками яких стали студенти педуніверситету. Також є доречними матеріали офіційного характеру, стосовно прийнятих законів, законопроектів, розпоряджень керівництва університету і т.п. Рубрикація: «Цілком серйозно», «Соціальні грані», «Офіційно», «Запитували – відповідаємо», «Місто над Божою рікою», «Відлуння свята», «Новини з міста», «Наші в місті».
Віддаляючись від сухої інформативності, плавно переходимо на місток розваг. На четвертій та п’ятій сторінках можна зустріти рубрики «Експрес-опитування», «Кулінарні витребеньки», «Інтерв’ю з пам’ятником», «Бліц-інтерв’ю», «Обереги нації», «Патріотизм», «Очевидне, неймовірне», «не Реклама», «На перехрестях долі», «Синдром пунктуальності», «За лаштунками». Саме тут читачі мають змогу прочитати інтерв’ю та портретні нариси.
Матеріали літературно-мистецької тематики газета «Студентська територія» пропонує на шостій та сьомій сторінках. Свою майстерність тут відшліфовують майбутні рецензенти, письменники й поети, есеїсти та гумористи. Публікації літературно-художнього характеру розкриваються в рубриках «Книга номера», «Настрій», «Голос здорового глузду», «Вірші з шухляди», «До речі про речі», «Думки в голос», «Лицарі сучасності», «Тенденції», «Замальовки», «Потаємне», «Фільм номера», «Сумна історія», «Світ навиворіт», «Життя, як воно є», «Осінні есеї» та багато інших. Але траплялися й винятки в розміщенні тематичних матеріалів, коли шоста сторінка повністю присвячується спорту.
Восьма сторінка «Студентської території» має особливу мету – розважати читачів, аби у них залишилися лише приємні враження від прочитання номера. Зазвичай, тут доречні анекдоти, карикатури та веселі розповіді, гумористичні оповідання та цікавинки для любителів подорожувати, зізнання у коханні. Це, звичайно, не повний перелік тем, які знаходять відображення в університетському часописові, адже час іде й життя диктує нові неповторні миті.
У підготовці видання беруть участь різні за характерами, але близькі по духу, об’єднані спільною метою, талановиті та енергійні молоді люди – студенти спеціальності «Журналістика» та чимало обдарованих дописувачів з інших інститутів та спеціальностей. За час існування газети вони мали змогу зростати професійно. У кожного виробилися: власний стиль, улюблена тематика, уподобання в жанрах. Кожен засвоїв особливості макетування, дизайну, верстки, написання заголовків та підбору ілюстрацій. Спробували власні сили в редагуванні, літературному опрацюванні текстів, вичитуванні та корегуванні матеріалів.
Особливістю редакційного колективу газети «Студентська територія» є постійна динаміка. Вона полягає у безперервному обміні досвідом між студентами-журналістами. Щороку, зі вступом на перший курс абітурієнтів, відбуваються зміни в складі редакції: студенти, котрі стають «на курс старшими», передають свої повноваження молодшим. Так, перший курс займається моніторингом новин та працює над створенням інформаційних та інформаційно-аналітичних матеріалів. Кожен першокурсник є власним кореспондентом і закріплений за певним інститутом чи факультетом. Починаючи з другого курсу студенти мають змогу обирати до вподоби тематику та жанри, враховуючи особливості студентського часопису. Та найголовніше – всі засвоюють істину, що писати треба про прекрасне, добре і світле. Адже у світі чимало барвистих фарб і наснажувати власну творчість варто тільки їхньою життєдайною силою.
Звертаючись до історії видання, зазначимо, що перші номери газети – 8 сторінок формату А4 – десять місяців на рік творилися зусиллями випускників Інституту філології і журналістики: редактора Любові Шевчук, відповідального секретаря Анни Кульчицької, коректора Анна Лановчук, фотокорів Оксани Балюк та Анастасії Сікіної, кореспондентів Оксани Ковтун, Наталі Кондратюк, Олександри Панкевич, Зорини Супрун, Костянтина Трачука. Своїми публікаціями молоді журналісти знаходили постійних шанувальників, відкривали нові теми, знайомилися з цікавими людьми. Вміло володіючи художнім словом, вони удосконалювали творчі здібності, створювали оригінальні й читабельні публіцистичні статті, аналітичні розвідки, філософські есе, нариси про викладачів та ровесників, писали етюди, замальовки, складали вірші…
У 2008 році було створено літературно-мистецький додаток «Ліра» (перший склад редколегії: Катерина Ляшевська, Василь Пастушина), що долучала всіх до літератури, музики, живопису, культури, кіно. Читачам пропонувалося аналітика на творчість сучасних письменників, критика на нові книги, огляди літературно-мистецьких подій в Україні та на Вінниччині, кращі поезії та прозові твори студентської молоді, конкурси, вікторини. Усе це знаходило відображення на сторінках «Ліри» до вересня 2011 року (редактор Уляна Лешко, заступник редактора Віталія Мазур, секретар Сергій Шкабара). У вересні 2011 «Ліра» переродилася в літературну (сьому) сторінку газети «Студентська територія».
З середини 2009 року творцем університетського часопису став новий колектив редакції: редактор Ніка Кордон, заступник редактора Сергій Лефтер, літературний редактор Юлія Шевченко, відповідальний секретар Анастасія Яковишина, коректор Антоніна Басенко, фотокори Ярослав Наскрипняк та Вікторі Долинна, зав.інформаційної служби Юлія Гордійчук, верстка і дизайн Ігор Балтак, web-дизайн Артем Паридуха.
Редакційний колектив 2011 року мав у своєму складі редактора Анастасію Яковишину, заступника редактора Ольгу Урсуленко, відповідального секретаря Тетяну Кондель, коректора Аліну Рудченко, фотокорів Ярослава Наскрипняка та Вікторію Долинну, зав.інформаційної служби Наталку Баксаляр, відповідального за верстку і дизайн Івана Сідлецького, web-дизайнера – Артема Паридуху. Саме у цей період «СТ» змінила свій формат (з А4 на А3), кількість сторінок (з 16 на 8) та дизайн, розширила тематичне наповнення, доповнивши свіжими ідеями, темами, методами зображення.
Нині газету «Студентська територія» творить якісно-новий колектив редакції: редактор Наталія Возбранюк, заступник редактора Яна Стратійчук, літературний редактор Володимир Каленич, відповідальний секретар Олена Калугіна, коректор Інеса Блажієвська, фотокор Світлана Костюк, зав.інформаційної служби Дарина Мудрак, верстка і дизайн Іван Сідлецький, web-дизайн Артем Паридуха. З приходом цього колективу видання переродилося, стало яскравішим, тематичнішим, організованішим та цікавішим.
Комп’ютерна верстка та дизайн часопису здійснюється на технічній базі редакції. Фінансується видання з коштів спецфонду університету. З усіма матеріалами, надрукованими в газеті, також можна ознайомитися на сайті в Інтернеті (http://www.st-gazeta.at.ua).
Зауважимо, що робота студентів координується шеф-редактором газети – членом Національної спілки журналістів України, кандидатом наук із соціальних комунікацій, доцентом кафедри журналістики Віталієм Гандзюком.
Щопонеділка у приміщенні редакції проходить так звана «планірка», під час якої обговорюється основна тематика чергового номера, визначаються відповідальні за написання того чи іншого матеріалу, аналізуються помилки минулого номера, малюється макет для комп’ютерної верстки, моделюються варіанти ілюстрацій і т.п. Усі суперечливі ситуації розв’язуються тільки шляхом обговорення з колективом редакції. «Студентська територія» має власну поштову скриньку, електронну адресу: stgazeta@i.ua та телефон (067)974-17-52. Розповсюджується безкоштовно.
20 представників редакційного колективу стали членами Національної спілки журналістів України. На базі редакції проходять науково-практичні семінари редакторів обласних та районних газет Вінниччини, майстер-класи провідних мас-медійників регіону. Укладено угоду про співпрацю з Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю облдержадміністрації.
Досвід університетського корпоративного інформаційно-розважального видання «Студентська територія» становить понад сім років. Часопис виховав чимало журналістів-професіоналів. За цей час списано незліченну кількість рядків, порушено чимало тем та проблем, описано не одну долю… Та хто б не працював над створенням газети «СТ», усі знали, що виконують благородну місію – формують громадську думку.
Наталія ВОЗБРАНЮК,
Яна СТРАТІЙЧУК