Вівторок ,8.10.2024
Banner

Інтернет-часопис

ОСТАННІ НОВИНИ
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО 

ВІННИЦЬКА ШКОЛА ЖУРНАЛІСТИКИ.

ПЕРШЕ ДЕСЯТИЛІТТЯ

З кожним роком в Україні збільшується кількість мас-медіа різних видів – відкриваються нові телеканали, радіостанції, створюються друковані та електронні видання. У зв’язку з цим, в суспільстві помітно зростає інтерес громадян до журналістської професії, особливо молоді, яка прагне здобути престижну спеціальність у вищих навчальних закладах. Окрім Київського та Львівського національних університетів, які вже понад півстоліття «кують кадри» для засобів масової інформації, підготовку журналістів почали здійснювати у багатьох інших містах нашої держави: Одесі, Житомирі, Дніпропетровську, Херсоні, Сумах, Запоріжжі, Івано-Франківську, Рівному та ін.

2 жовтня 2006 року кафедру журналістики було створено і у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського. Оскільки до цього часу в обласних та районних газетних виданнях, на радіо та ТБ працювали переважно випускники філологічного та історичного факультетів, ректоратом було прийнято рішення в межах педагогічного закладу відкрити нову спеціальність і провести набір абітурієнтів.

Фахова підготовка майбутніх журналістів здійснюється за освітньо-кваліфікаційним рівнями «бакалавр» та «спеціаліст». Теоретичне і практичне навчання студентів охоплює вивчення методів та технологій збирання інформації, її аналізу, інтерпретації, опрацювання, втілення у певну форму й поширення засобами масової комунікації.

У 2014 р. ліцензовано ще один напрям підготовки «Реклама і зв’язки з громадськістю». PR – це нова сфера діяльності, що стрімко розвивається та сприяє співпраці, встановленню комунікації між соціумом і ЗМІ, органами державної влади, клієнтами організацій. Фахівці з реклами розробляють та реалізують рекламні кампанії в ЗМІ та зовнішніх носіях, створюють концепції промо-роликів, займаються дослідженнями медіа-ринку.

Забезпеченість кадрами зі вченими ступенями і званнями на кафедрі становить 80%. Зокрема, власним практичним досвідом і теоретичними знаннями діляться: доктор історичних наук, професор С.Д. Гальчак, кандидати наук із соціальних комунікацій, доценти В.О. Гандзюк, У.О. Лешко, кандидати філологічних наук, доценти М.А. Карась, В.М. Каленич, кандидат економічних наук, доцент Вінницького торговельно-економічного інституту КНТУ Н.Ю.Буга, асистент, представник Національної ради з питань телебачення та радіомовлення України В.С. Мазурик, заслужений діяч мистецтв України З.Ю.Файн, асистент О.П. Жаровська. В аспірантурі Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т. Шевченка навчається викладач М.І. Чорнодон.

За допомогою комп’ютерної техніки із застосуванням програми «Skype», що дозволяє передавати через всесвітню мережу Інтернет відео та звук на великі відстані, для студентів 1-3-го курсів проводять он-лайн лекції доктор наук із соціальних комунікацій, професор факультету журналістики Львівського національного університету ім. І.Франка М.Г. Житарюк, доктор наук із соціальних комунікацій, доцент інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Шевченка О.В. Чекмишев.

Очолює кафедру журналістики, реклами та зв’язків з громадськістю кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент В.О. Гандзюк.

Професорсько-викладацький склад постійно працює над створенням відповідної навчально-методичної літератури, що підвищує результативність навчального процесу.

На кафедрі створено власну спеціалізовану книгозбірню (близько 300 книг), де зібрано сучасні фахові підручники та навчальні посібники, методичні рекомендації, аудіо- та відеоматеріали. Передплачуються фахові періодичні видання з журналістики, зокрема, журнали «Журналіст України», «Телекритика», «Телерадіокур’єр». В одній із аудиторій планується відкрити кімнату-музей заслуженого журналіста України, колишнього викладача кафедри О.В. Пасічника.

Кафедрали проводять цікаві заняття з використанням різноманітних технічних засобів. Студенти постійно переглядають відеофільми про професію журналіста, документальні, навчальні стрічки з журналістського фаху; слухають радіопередачі відомих працівників мас-медіа; записують своє мовлення на електронні носії; фотографують, знімають власні відеосюжети тощо.

Для забезпечення викладання навчальної дисципліни «Радіожурналістика» придбано техніку для монтажно-студійного блоку. Відтак на коридорах університету щоденно лунають передачі, підготовлені колективом студентського радіо «Юнітон». У найближчому майбутньому планується створити телестудію та апаратну відеомонтажу для забезпечення викладання курсу «Тележурналістика».

Протягом останніх восьми років майбутні мас-медійники редагують власний часопис – молодіжну газету «Студентська територія», яка два останніх роки функціонує як онлайн-видання. Творці цієї газети, окрім викладу головних новин, аналізу фактів, надання офіційної точки зору керівництва ВНЗ всебічно висвітлюють життєвий ритм, не відкриті досі широкому загалу цікаві сторінки із життя викладачів, потаємний світ захоплень, дозвілля, проблеми й перемоги ровесників, історії кохання, поезію та прозу студентських буднів.

«Студентська територія» вільна від бульварного словоблуддя, чиста від низькопробної, суперечливої, недостовірної і неперевіреної інформації. Двічі за останні роки на Всеукраїнській виставці-конкурсі газетних видань молоді «Молодіжний акцент», що проходила в Запоріжжі, газета, яку редагують вінницькі студенти, посідала почесне 1 місце у номінації «Краща студентська преса України».

Юні володарі пера є також активними дописувачами й офіційної університетської газети «Педагог».

Студенти постійно відвідують майстер-класи з журналістської майстерності провідних мас-медійників України та регіону: Вахтанга Кіпіані, Андрія Куликова, Алли Хоцянівської, Івана Педорука, Тетяни Скомаровської, Мирослави Дзівінської, Наталки Доляк, Світлани Бусілкової, Марини Сенчик, Володимира Грицика, Зої Тищенко, Світлани Василюк, Ірини Булгакової, Олександра Дмитрука та ін.

З метою реалізації наукового потенціалу студентів при кафедрі створено науковий гурток: «Наукові дослідження у журналістикознавстві», а також дві проблемних групи: «Малі форми журналістики», «Репортер». Результати наукових досліджень майбутні працівники ЗМІ мають змогу публікувати у збірнику праць «Журналістика й мистецтво слова». Наявність наукових доробків є вагомим фактором під час розгляду питань щодо оцінювання студентів під час захисту дипломних проектів, а також продовження навчання в аспірантурі з журналістського фаху.

У 2014 р. вперше на базі кафедри було проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Сучасний мас-медійний простір: реалії та перспективи розвитку», участь в якій взяли більше ста журналістикознавців, викладачів, аспірантів, магістрантів з 20 регіонів України.

Студенти-журналісти Вінницького педуніверситету є постійними учасниками й переможцями фахових олімпіад, наукових конференцій різних рівнів, фестивалів, семінарів, проектів.

Кафедра проводить власні творчі конкурси «Перша ластівка» та «Молоде перо» на найкращу публікацію, радіопрограму, фотоілюстрацію. Переможців нагороджують під час урочистостей з нагоди Дня журналіста. Кращі художньо-публіцистичні твори, вірші, фотороботи публікуються в щорічному альманасі «Якщо в руки проситься перо…».

 Учасники фотогуртка «Світ у фотооб’єктиві» організовують постійні тематичні виставки світлин.

Журналістика – це практична спеціальність, навчитися якій, лише сидячи в аудиторії й засвоюючи теоретичний курс, неможливо, тому навчальні плани включають у себе такий вид підготовки фахівців для масово-інформаційної діяльності, як навчально-виробнича практика.

За останні роки кафедрою було укладено договори із редакціями друкованих та електронних засобів масової інформації Вінницького регіону, зокрема, обласними газетами «Вінниччина», «33-ій канал», «Місто», «РІА», «Вінницька газета», радіостудією «Місто над Бугом», ТРК «ВІНТЕРА», ТРК «ТАКТ», телеканалами «ВІТА», «Доба», «Еверест», а також редакціями Першого національного телеканалу, ТК «СТБ», «ТК «Інтер», Дніпропетровського, Хмельницького державного телебачення тощо. Відтак, студенти мають змогу проходити практику вже з першого курсу. Це не лише прискорює визначення їхньої фахової підготовки, але й сприяє подальшому працевлаштуванню.

Кафедра журналістики, реклами та зв’язків з громадськістю ще дуже молода, але вже пишається своїми кращими випускниками, які за останні п’ять років засяяли яскравими зірками на національному медійному небосхилі. Так, приміром, Оксана Лановчук очолює нині прес-службу Вінницької облдержадміністрації, Юлія Жовнір – кореспондент телеканалу «СТБ» (м. Київ), Тетяна Кондель – журналіст ТК «Гама» (м.Київ), Дар’я Хижнякова – репортер ТК «Новий канал» (м. Київ),  Юлія Гордійчук працює на радіо «Ера-FM» (м. Київ), Наталя Козінець – журналіст Одеського обласного радіо, Олександра Панкевич, Юлія Бурнацева, Тетяна Троянчук, Наталя Ксенчина, Анатолій Гетьман (зараз – боєць Нацгвардії) кореспонденти Вінницького державного телебачення ОДТРК «ВІНТЕРА», Юлія Шевченко – відповідальний секретар районної газети «Бершадський край», Анастасія Яковишина – журналіст Вінницької обласної газети «33-ій канал», Антоніна Басенко – кореспондент Вінницької обласної газети «Вінниччина».

Двічі кафедра журналістики, реклами та зв’язків з громадськістю спільно з Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій громадськістю облдержадміністрації, обласною організацією НСЖУ проводила навчально-практичні семінари «Регіональна преса: стан та перспективи розвитку» для редакторів районних та обласних газет.

Майбутні журналісти, рекламісти, PR-ники є активними учасниками громадського, культурно-мистецького життя інституту, університету, міста Вінниця. Уже стали традицією культпоходи до обласного академічного муздрамтеатру ім. М. Садовського на прем’єрні покази вистав та перегляд найкращих драматичних постановок.

Важливою складовою естетичного, патріотичного виховання є подорожі до визначних історичних місць Подільського краю. Систематичне проведення різноманітних творчих конкурсів, мистецьких акцій, продумане їх проведення є дієвим стимулом для виявлення та розвитку талантів.

При кафедрі журналістики, реклами та зв’язків з громадськістю створено первинну організацію Національної спілки журналістів України, яка дбає про поповнення журналістської братії талановитими, професійними володарями слова, думки і пера.

Журналістика – нелегка справа, яку треба любити. Інакше, вона буде звичайним тягарем. Журналістика – це щоденна праця, яка не завжди може приносити солодкі плоди. Це воля, на яку часто накидають зашморг. Журналістика – це життя, і хто підкорився її владі – вже ніколи не зможе зрадити. Журналістика – це не професія, а група крові.

Наша адреса: 21100. м.Вінниця, вул. Острозького, 32, головний корпус, ауд. 336

Електронна адреса: pressvin@i.ua



Головне Меню





Рубрикація
Із потоку новин
Культура
Обличчя
Дозвілля
Майстер-клас
Місто
Таїна фаху
Витоки
Потаємне
Слушна думка
77 чудес університету
Паралельний світ
Експрес-опитування
Дзеркальце моє, скажи...
Гумор
Різне
Стоп-кадр
Музика
Література
Вірші з шухляди
Позиція
Актуально
Спортивний щоденник
Життя зблизька

Друзі сайту













Пошук



Погода у Вінниці



Опитування

ВАШЕ УЛЮБЛЕНЕ МІСЦЕ ДЛЯ ПРОГУЛЯНОК У ВІННИЦІ:

Всего ответов: 21


Архів матеріалів





Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0