ОСТАННІ НОВИНИ |
01:05 ЇХНІЙ ТАЛАНТ ЗАКОЛОСИВСЯ В УНІВЕРСИТЕТІ | |
За довгий час – проміжок у сотню років – багато чого змінилося в безмежжі інститутсько-університетського Всесвіту. Молоді люди приходили сором’язливими абітурієнтами, які всього боялися й нічого не знали, ставали студентами – веселими, енергійними, активними й не дуже; випускалися професіоналами, спеціалістами, знавцями й любителями своєї справи – в кращому випадку; у гіршому – розчарувавшись в обраній професії, залишали навчання і йшли в широкий світ у пошуках життєвої родзинки з посадженого долею виноградника. Зрештою, більшість із педагогічного космосу стали відомими особистостями не лише на теренах області, а й за межами українського простору. Багато випускників зробили щирий і пишний подарунок вінницькій поезії та прозі. Про це гучно стверджують своїм існуванням збірки творів вінницьких генералів мистецького слова: «Письменники Вінниччини», «Сто поетів Вінниччини за сто років», альманах «Експрес «Молодість». Серед авторів на сторінках цих збірок і наші випускники. Важко перерахувати всі прізвища, адже їх там набагато більше, ніж років рідним педагогічним стінам. Проте прізвища найвідоміших з них часто лунають у різних засобах масової інформації. Ось віршовані рядки деяких з них – яскравих сонячних світил безхмарного поетичного неба:
Михайло Каменюк 1971 року закінчив філологічний факультет Вінницького педагогічного інституту. Романс Чому ця скрипка крає без жалю? Чому той жаль негода не покрила? Чому, чому я ще тебе люблю? Чому мене ти ще не розлюбила?
Чому немає втіхи в забутті, немов безодня зразу за ворітьми? Чому, чому ті зорі золоті не прозирають крізь осінні пітьми?
Куди це з мене серце поспіша? Чому твоє обличчя все незнаніш? Чому, чому так світиться душа, коли життя вже повертає наніч?
Чому ця скрипка крає без жалю, хоча у неї лебедині крила? Чому, чому я ще тебе люблю? Чому мене ти ще не розлюбила?
*** Неначе рибалка з уловом, стою. Моя втома ясна. Я знаю осяння словом, осяння тілом я знав.
Приліг я, мов заєць у скибі, й кудись мене вічність несе. Життя моє, щире спасибі – за щастя, за горе, за все!
За те, що тримало в напрузі мене, та дурного не плів, за вічно розхристаних друзів і вишуканих ворогів,
за гори, за ріки чудові, пустелі, сади навкруги, за подих бентежний любові й мої перед нею борги,
за Музу, яка мені сваха, болото, що босий місив, за того самотнього птаха, якого у серці носив,
за те, що не сіяв я злого, що знав і не знав до пуття, за раннє осяяння словом, за пізнє, але каяття.
Ніна Гнатюк 1974 року закінчила філологічний факультет Вінницького педагогічного інституту.
*** Як я жила
без тебе досі?
Дивилася й
не помічала
І щось у
серці стрепенулось,
Які пружні й
нечутні кроки
І дерева, сухі і чорні,
Які в мені
жадання й сили –
Підготували Ольга УРСУЛЕНКО, Анастасія ЯКОВИШИНА | |
|
Всього коментарів: 0 | |