У далекі вересневі дні 1864 р., 152 років тому, благословенна подільська земля подарувала світові видатного українського письменника, громадського діяча та етнографа Михайла Коцюбинського. У пам'ять про цю славетну подію на садибі його меморіального музею у Вінниці серед квіткового різнобарв’я традиційно святкують день народження митця.
І цьогоріч 15 вересня тут також було велелюдно: зібралися письменники, літературознавці, художники, громадські діячі, учителі, викладачі ВНЗ, студенти та учні – усі, хто захоплюється творчістю Сонцепоклонника.
Однією з гарних традицій, пов’язаних із цим днем, є вручення Всеукраїнської літерат
... Читати далі... .
У Вінницькій обласній бібліотеці імені Тімірязєва відбувся вечір пам’яті видатного історика Миколи Кравця. Доктор історичних наук, професор Вінницького педуніверситету М.Кравець досліджував проблеми історії селянства, зокрема став одним з ініціаторів та організаторів проведення історико-краєзнавчих конференцій.
Навчальний заклад – частина життя, з якою асоціюється перше кохання, справжні друзі, перші двійки та п’ятірки, поразки та перемоги. Із одного боку стоси зошитів, викинутих на макулатуру, десятки списаних ручок, сотні збережених в інтернеті закладок із рефератами. З іншого – смачна кава й тістечка в кафетерії, гомінкі посиденьки на перервах та безкоштовний Wi-Fiна території студмістечка. Ми поспілкувалися зі студентами-випускниками і дізналися, що кожному із них дав університет.
Із того моменту, як Леся Кметюк вирішила стати вчителькою, спливло немало часу. Зараз вона вже Леся Віталіївна Терещенко – розумний і виважений вчитель початкових класів, заступник директора з навчально-виховної роботи, спеціаліст вищої категорії, старший вчитель загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 32 Вінницької міської ради.
Ще тоді, в дитячі безтурботні роки, вирішила для себе – неодмінно стане вчителькою. Обере саме таку дорогу, обабіч якої завжди вируватиме шкільне життя: від першого уроку до останнього дзвоника. Неабиякий
... Читати далі... .
Юрій Зінько народився 25 квітня 1956 року. Родинні коріння має на Немирівщині. Тут жили діди-прадіди, тут зростали, подружилися і виростили трьох дітей батько й мати – Анатолій Аксентійович і Ніна Кузьмівна. Теплий відгомін дитинства назавжди залишився у серці, бо ніколи не відчував браку батьківської любові, що завжди була незамінним оберегом на життєвому шляху.
1971 року, переступивши поріг Бугаківської восьмирічної школи, відкрив для себе дивовижний світ знань. А через два роки продовжив навчання у Чуківській середній школі Немирівського району. У шкільні роки Юрій мріяв пов&rs
... Читати далі... .