У цьому році християнський світ відзначає 500-річчя від початку масштабного духовного відродження, яке назавжди змінило хід історії.
Початком Реформації прийнято вважати виступ німецького ченця Мартіна Лютера 31 жовтня 1517 року, який у цей день прибив 95 тез до брами собору у Віттенберзі. Соціальні явища, породжені цим явищем, є одними з найбільш впливових в історії людства.
На факультеті історії, етнології і права відбувся круглий стіл «Реформація в Україні: минуле і сьогодення». Реформація є поверненням людини, церкви і суспільства до бі
... Читати далі... .
Уперше над сенсом слова «Батьківщина» Борі довелося замислитися на уроці української мови. Того дня старенька, але дуже моторна вчителька Валентина Євдокимівна загадала п’ятикласникам написати твір на тему «Моя Батьківщина». Учителька була полум’яною патріоткою й дуже любила цитувати Байрона: «Той, хто не любить своєї країни, нічого любити не може». Дітям те було невтямки (маму ж можна і без Батьківщини любити!), але сперечатися з шанованою вчителькою бажання не виникало.
Прийшовши того дня додому, наш герой разом із мамою шаблонними фразами зліпили сякого-такого творика про «велич і безмежну красу
... Читати далі... .
Студенти 1 курсу спеціальності "Українська мова та література. Польська мова" Вінницького педуніверситету вітають з католицьким Різдвом Христовим та прийдешнім Новим 2017 роком.
Ректор Вінницького педуніверситету Наталія Лазаренко відвідала інтерактивну виставку, присвячену 1050-й річниці хрещення Польщі, яка відкрилася у Вінницькому краєзнавчому музеї.
Експозиція була підготовлена музеєм витоків Польської держави в містечку Гнезно. У розробці дизайну стендів брали участь діти. Відсканувавши QR-коди, присутні мали змогу отримати розширену інформацію.
Детальніше в телесюжеті каналу ВДТ.
За традицією свято Калити знову зібрало студентів і викладачів в університеті зимового вечора. Це подія, яка завершує рік та розпочинає Різдвяні свята. Обрядовий корж із давніх-давен готували й кусали, аби дні були довшими, а ночі – світлішими.
Цьогоріч захід організували студенти-філологи групи 3-ВУУ під керівництвом Оксани Пойди, старшого викладача кафедри методики філологічних дисциплін і стилістики української мови.