Обираючи між ганьбою та війною, Україна обрала друге заради свободи й волі, які даються занадто високою ціною. Ми мали зиму, що нас змінила. Перед цим – осінь, що нас об’єднала.
Мали весну, котра шокувала анексією Криму. Літо, яке будувало нову країну, руйнуючи світогляд та забираючи найцінніше, що маємо, – українські життя. Прийшла осінь і принесла у своєму кошику війну та банальне запитання, яке нікому адресувати й на яке ніхто не знає відповіді: «Коли це все закінчиться?!».
...
Читати далі...
.
|
Поділля, початок ХХ століття. Більше сорока років минуло зі скасування кріпосного права та впровадження урядом Російської імперії нових реформ, які неабияк змінили життя населення. Це стало поштовхом для розвитку народної освіти.
У 1892 році в нашому регіоні нараховували 1533 навчальних заклади, проте за якісним показником вони не задовольняли потреб населення. Великою проблемою була низька кваліфікація вчителів.
Подільський край мав сприятливі п
...
Читати далі...
.
|
Корпус, у якому університет розпочав діяльність, побудували за проектом архітектора Григорія Артинова.
Вінницький педагогічний – найбільший навчальний заклад із правом надання вищої освіти на Поділлі.
Сучасна територія вишу до 1953 року належала колишньому управлінню Південно-Західної залізниці.
...
Читати далі...
.
|
Урочисте засідання вченої ради з нагоди 100-річного ювілею видатного викладача фізики, колишнього проректора з науково-навчальної роботи Василя Носолюка відбулося у Вінницькому педуніверситеті.
За плечима 100 років нелегкого, сповненого випробувань життя, 40 із них – наукової роботи на кафедрі фізики і методики навчання фізики, астрономії.
Навколо Василя Микитовича сформувалася когорта вірних друзів, соратників, однодумців. Під час засідання панувала тепла, родинна атмосфера. Вітали та вручали подарунки як колеги, так і предс
...
Читати далі...
.
|
Колись жінкам для щастя було достатньо міцної родини, роботящого чоловіка, здорових та слухняних дітей. Сьогодні ця тенденція стрімко відходить у минуле. Сучасним жінкам цього замало. Нині поняття «жіноче щастя» рівноцінне чоловічому, тому і виникає проблема самотності дівчат.
Прекрасна половина людства поступово перетворюється на так званих «чоловіків у спідницях». У той час, як чоловіки перестають виконувати свою гендерну роль.
...
Читати далі...
.
|
|