Понеділок ,18.12.2017
Banner

Інтернет-часопис

ОСТАННІ НОВИНИ
Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
Головна » Архів матеріалів
УСІ ЖІНКИ – ВІДЬМИ

Відьми – вигадка чи реальність? Поринаючи в історію, досить часто зустрічаємо загадковий образ. У жінок з магічною силою вірили не лише в Україні, а й в інших країнах світу. Однак, наше уявлення про чаклунок значно відрізняється від поглядів, наприклад, у Західній Європі.

Українській ворожці приписували надприродну силу, що могла спричинити неврожай, повінь, посуху, «позабирати» в сусідському курятнику всі яйця, «видоїти» корову до смерті, «викрасти» худобу, навіть звабити чужого чоловіка чи наслати хворобу. В інших країнах відьмами вважали тих, хто відрікався від церкв ...
Читати далі...
.

 

ХТО Ж ЗВЕРХУ?

Укотре начальниця змусила виконувати роботу, до якої ні душа не лежить, ні розум не стоїть. Жодні докази моєї некомпетентності в такій справі не допомогли вирішити складну, хоча й буденну ситуацію логічним шляхом.

От і закрадається зрадлива, банальна, стереотипна думка, заїжджена за всю історію людства безліччю осіб чоловічого роду: чи не сталося це тому, що мій бос – жінка? Чи було б по-іншому, якби замість неї був той, хто зрозумів би мене хоча б тому, що слід від порізу під час гоління на його щоці був схожий на мій?

...
Читати далі...
.

 

ЧОЛОВІЧА ЖАДІБНІСТЬ ЧИ НОВОМОДНІ ПРИНЦИПИ?

Однією з найпоширеніших і небезпечних моральних пристрастей людства є жадібність. Хто ж не хоче добре заробляти, аби мати купу грошей, їздити на дороговартісній автівці, жити у великому будинку і без проблем подорожувати за кордон? Для цього починаємо рахувати кожну копійку, контролюючи свої витрати та намагаємося зайвого не купувати.

Останнім часом явище жадібності стало популярним серед сильної половини людства. Найцікавіше, що більшість скнар не здогадується, якими є насправді. Часто обурюються, що їх ледь не надурили на кілька гривень, будуть до останнього торгуватися з таксистом ...
Читати далі...
.

 

ТВОРЧА ЗУСТРІЧ ІЗ КАТЕРИНОЮ КАЛИТКО

Відома поетеса, прозаїк та перекладачка Катерина Калитко завітала в гості до учасників літературно-мистецької студії «Вітрила» факультету філології й журналістики імені Михайла Стельмаха 29 листопада.

Гостя розповіла про свою нову книгу «Земля Загублених, або Маленькі страшні казки» та творчість загалом.

Історії, що входять до книги, моторошні. Частина назви «Страшні казки» була придумана ...
Читати далі...
.

 

«НЕ ВКОРОЧУЙ СОБІ ЖИТТЯ»

– під такою назвою 30 листопада відбулася лекція для студентів педуніверситету. Її провів лікар Вінницького клінічного обласного центру профілактики й боротьби зі СНІДом Ярослав Яворський. Такі заходи проводяться упродовж останніх 14 років у переддень боротьби зі СНІДом.

Лектор ставив за мету збагатити знання студентів про хворобу й розказати, як вберегтися: «Нині загально визнано, що СНІД перетворився на глобальну катастрофу. Подолати «чуму двадцять першого століття» можливо лише зусиллями всього людства. Кожен повинен усвідомлювати небезпеку, яку несе СНІД. ...
Читати далі...
.

 

« 1 2 3 4 5 ... 284 285 »


Головне Меню

Рубрикація
Із потоку новин
Культура
Обличчя
Дозвілля
Майстер-клас
Місто
Таїна фаху
Витоки
Потаємне
Слушна думка
77 чудес університету
Паралельний світ
Експрес-опитування
Дзеркальце моє, скажи...
Гумор
Різне
Стоп-кадр
Музика
Література
Вірші з шухляди
Позиція
Актуально
Спортивний щоденник
Життя зблизька

Друзі сайту

ПошукПогода у ВінниціОпитування

ВАШЕ УЛЮБЛЕНЕ МІСЦЕ ДЛЯ ПРОГУЛЯНОК У ВІННИЦІ:

Всего ответов: 11


Архів матеріалів

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0