Неділя ,22.10.2017
Banner

Інтернет-часопис

ОСТАННІ НОВИНИ
Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
Головна » Витоки
НАЗВАНИЙ НА ЧЕСТЬ СОНЦЕПОКЛОННИКА

Окрім сучасної назви, Вінницький педуніверситет упродовж 105 років іменувався по-різному. Пригадаймо сторінки історії становлення. Уперше інституту присвоїли ім’я Володимира Леніна у 1922 – у рік українізації та голоду в Україні. Тоді ж з’явилися перші профспілки ВНЗ.

Студенти почали активно організовувати загальноінститутські та загальноміські заходи. Відбувалося залучення молоді до українізації радянського керівництва м. Вінниці.

...
Читати далі...
.

 

«Радянська повсякденність у культурній пам’яті суспільства»

- під такою назвою у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського відбувся ІІІ Всеукраїнський науково-теоретичний семінар.

Організував захід факультет історії, етнології і права за участю науковців Інституту історії України НАН України, Науково-дослідного інституту українознавства МОН України, Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України, «Центру історії Вінниці».

...
Читати далі...
.

 

НА ХВИЛЯХ ЮНАЦЬКИХ СПОГАДІВ

Щороку наприкінці березня Мистецький центр Вінницького педуніверситету зустрічає випускників природничо-географічного факультету. Весна 2017 традиційно згуртувала колишніх студентів у стінах альма-матер.

Розпочали дійство запальним танцем, що подарував гостям народний аматорський колектив «Роза вітрів».

Першим промову виголосив декан природничо-географічного факультету Леонід Стефанков. Після його зворушливих слів випускники разом із ...
Читати далі...
.

 

ІСТОРИЧНІ ВІХИ РЕФОРМАЦІЇ В УКРАЇНІ

У цьому році християнський світ відзначає 500-річчя від початку масштабного духовного відродження, яке назавжди змінило хід історії.

Початком Реформації прийнято вважати виступ німецького ченця Мартіна Лютера 31 жовтня 1517 року, який у цей день прибив 95 тез до брами собору у Віттенберзі. Соціальні явища, породжені цим явищем, є одними з найбільш впливових в історії людства.

На факультеті історії, етнології і права відбувся круглий стіл «Реформація в Україні: минуле і сьогодення». Реформація є поверненням людини, церкви і суспільства до бі ...
Читати далі...
.

 

МОЯ КРАЇНА – УКРАЇНА!

Уперше над сенсом слова «Батьківщина» Борі довелося замислитися на уроці української мови. Того дня старенька, але дуже моторна вчителька Валентина Євдокимівна загадала п’ятикласникам написати твір на тему «Моя Батьківщина». Учителька була полум’яною патріоткою й дуже любила цитувати Байрона: «Той, хто не любить своєї країни, нічого любити не може». Дітям те було невтямки (маму ж можна і без Батьківщини любити!), але сперечатися з шанованою вчителькою бажання не виникало.

Прийшовши того дня додому, наш герой разом із мамою шаблонними фразами зліпили сякого-такого творика про «велич і безмежну красу ...
Читати далі...
.

 

1 2 3 ... 6 7 »


Головне Меню

Рубрикація
Із потоку новин
Культура
Обличчя
Дозвілля
Майстер-клас
Місто
Таїна фаху
Витоки
Потаємне
Слушна думка
77 чудес університету
Паралельний світ
Експрес-опитування
Дзеркальце моє, скажи...
Гумор
Різне
Стоп-кадр
Музика
Література
Вірші з шухляди
Позиція
Актуально
Спортивний щоденник
Життя зблизька

Друзі сайту

ПошукПогода у ВінниціОпитування

ВАШЕ УЛЮБЛЕНЕ МІСЦЕ ДЛЯ ПРОГУЛЯНОК У ВІННИЦІ:

Всего ответов: 8


Архів матеріалів

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0