Четвер ,22.3.2018
Banner

Інтернет-часопис

ОСТАННІ НОВИНИ
Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
Головна » Витоки
СУЧАСНІ УКРАЇНЦІ ПРО ІСТОРИЧНЕ МИНУЛЕ

Творча зустріч письменників Павла Правого та Дмитра Калинчука зі студентами істориками, журналістами та філологами відбулася на базі факультету історії, етнології та права 17 листопада. Відомі українські письменники презентували свої книги.

Зокрема, письменник, журналіст та блогер Дмитро Калинчук представив книгу «Дівчина в прицілі». Автор процитував уривок зі свого твору: під час подій 40-х років ХХ ст. молода лікарка за розподіленням потрапляє в пекло війни УПА проти НКВД. Павло Правий також презентував книжки «Картонні герої» та «Бандеровцы. Красным п ...
Читати далі...
.

 

НАЗВАНИЙ НА ЧЕСТЬ СОНЦЕПОКЛОННИКА

Окрім сучасної назви, Вінницький педуніверситет упродовж 105 років іменувався по-різному. Пригадаймо сторінки історії становлення. Уперше інституту присвоїли ім’я Володимира Леніна у 1922 – у рік українізації та голоду в Україні. Тоді ж з’явилися перші профспілки ВНЗ.

Студенти почали активно організовувати загальноінститутські та загальноміські заходи. Відбувалося залучення молоді до українізації радянського керівництва м. Вінниці.

...
Читати далі...
.

 

«Радянська повсякденність у культурній пам’яті суспільства»

- під такою назвою у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського відбувся ІІІ Всеукраїнський науково-теоретичний семінар.

Організував захід факультет історії, етнології і права за участю науковців Інституту історії України НАН України, Науково-дослідного інституту українознавства МОН України, Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України, «Центру історії Вінниці».

...
Читати далі...
.

 

НА ХВИЛЯХ ЮНАЦЬКИХ СПОГАДІВ

Щороку наприкінці березня Мистецький центр Вінницького педуніверситету зустрічає випускників природничо-географічного факультету. Весна 2017 традиційно згуртувала колишніх студентів у стінах альма-матер.

Розпочали дійство запальним танцем, що подарував гостям народний аматорський колектив «Роза вітрів».

Першим промову виголосив декан природничо-географічного факультету Леонід Стефанков. Після його зворушливих слів випускники разом із ...
Читати далі...
.

 

ІСТОРИЧНІ ВІХИ РЕФОРМАЦІЇ В УКРАЇНІ

У цьому році християнський світ відзначає 500-річчя від початку масштабного духовного відродження, яке назавжди змінило хід історії.

Початком Реформації прийнято вважати виступ німецького ченця Мартіна Лютера 31 жовтня 1517 року, який у цей день прибив 95 тез до брами собору у Віттенберзі. Соціальні явища, породжені цим явищем, є одними з найбільш впливових в історії людства.

На факультеті історії, етнології і права відбувся круглий стіл «Реформація в Україні: минуле і сьогодення». Реформація є поверненням людини, церкви і суспільства до бі ...
Читати далі...
.

 

1 2 3 ... 7 8 »


Головне Меню

Рубрикація
Із потоку новин
Культура
Обличчя
Дозвілля
Майстер-клас
Місто
Таїна фаху
Витоки
Потаємне
Слушна думка
77 чудес університету
Паралельний світ
Експрес-опитування
Дзеркальце моє, скажи...
Гумор
Різне
Стоп-кадр
Музика
Література
Вірші з шухляди
Позиція
Актуально
Спортивний щоденник
Життя зблизька

Друзі сайту

ПошукПогода у ВінниціОпитування

ВАШЕ УЛЮБЛЕНЕ МІСЦЕ ДЛЯ ПРОГУЛЯНОК У ВІННИЦІ:

Всего ответов: 12


Архів матеріалів

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0