Четвер ,22.2.2018
Banner

Інтернет-часопис

ОСТАННІ НОВИНИ
Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
Головна » 2017 » Березень » 26 » РЕКЛАМІСТИ ГОТУВАЛИ ПИСАНКИ ДО ВЕЛИКОДНЯ

14:38
РЕКЛАМІСТИ ГОТУВАЛИ ПИСАНКИ ДО ВЕЛИКОДНЯ


Розписували писанки до Великодня студенти 2 курсу напряму підготовки «Реклама і зв’язки з громадськістю» разом з кандидатом філологічних наук, доцентом кафедри історії та культури України Іриною Володимирівною Хоцянівською у межах дисципліни «Історія української культури» 23 березня.

Ще у книзі Гійома Левассера де Боплана (середина XVII століття) згадується, що під час Великодня священник за певний час міг зібрати кілька тисяч крашанок (у польському перекладі – писанок).

У XII-XIII столітті, в часи Київської Русі, були знайдені керамічні писанки, виконані у техніці фляндрівка. Географічно найстарша і найближча до нас писанка (також керамічна) була знайдена у Меджибожі.

Даруючи писанку на Великдень, навесні, ми бажаємо лише найприємніші речі, адже писанка – це вітальна листівка, якою ми вітаємо дорогих нам людей. Кожен малюнок має своє значення, і, вимальовуючи воском лінії, ми навіть не задумуємось, що закладаємо у них цілий текст. Писання писанки – це народна традиція, а пронести її крізь час можливо лише тоді, коли навчимо цього ремесла своїх нащадків. Цього разу робили орнамент зорі, або ж ружи. Малювали дві 8-гранні зірки на писанці, які означають символ сонця. Також, в українському фольклорі зірка символізує дівчину, а місяць – парубка.

Зображення зірки містить у собі і прямий хрест, косий хрест. Усе це є символом любові. Колись дарування писанки, розписаної ружею, прирівнювалось освідченню у коханні.

Кожен зі студентів мав змогу зробити власну писанку – не тільки як данину традиції, але й вкладаючи у неї частинку свого серця.

Ірина РИМАРЧУК

 


Переглядів: 54 | Додав: Gandziuk | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0

Ім`я *:
Email *:
Код *:


Головне Меню

Рубрикація
Із потоку новин
Культура
Обличчя
Дозвілля
Майстер-клас
Місто
Таїна фаху
Витоки
Потаємне
Слушна думка
77 чудес університету
Паралельний світ
Експрес-опитування
Дзеркальце моє, скажи...
Гумор
Різне
Стоп-кадр
Музика
Література
Вірші з шухляди
Позиція
Актуально
Спортивний щоденник
Життя зблизька

Друзі сайту

ПошукПогода у ВінниціОпитування

ВАШЕ УЛЮБЛЕНЕ МІСЦЕ ДЛЯ ПРОГУЛЯНОК У ВІННИЦІ:

Всего ответов: 11


Архів матеріалів

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0